צילום
גלריות מאמרים קורס צילום הורדות ביוגרפיה
קורס צילום
חדשות בנושאי קורס צילום, תערוכות ועוד
18.07

קורס צילום דיגיטלי מקיף בחיפה

 

קורס יסודות הצילום מאפשר לך לרכוש ידע ומיומנויות צילום תוך ניצול מירב יכולות המצלמה ורכישת היבטים אומנותיים כחלק מתהליך הצילום. החומר המועבר בקורס כולל מושגי יסוד, חשיפה, צמצם ותריס, קומפוזיציה, המערכת הדיגיטלית, עריכת תמונות בפוטושופ, ביקורת עבודות, טכניקות צילום שונות לפי נושאים מתקדמים, צילום בעלי חיים, פורטרטים וצילומי לילה ופלאש. הקורס כולל 12 מפגשים מתוכם יציאה ל-4 סדנאות של צילומי שטח בנושאים שונים כשביציאות לשטח נוכחים בין 2 ל-4 מדריכים. כל השיעורים בליווי מצגות מקוריות עם דוגמאות ולאחר השיעור יועבר סיכום מודפס למשתתפים, זאת על מנת לייעל את חווית הלמידה ולאפשר להקשיב במקום לכתוב.

מטרת הקורס -  לשפר באופן היעיל ביותר את רמת הצילום ולהעניק את הכלים הנדרשים להתפתח לרמה גבוהה ומספקת.

אודות בית הספר – גליץ בית הספר לצילום הינו, ללא ספק, אחד הטובים בארץ וזכה לביקורות מעולות ולשבחים ומתוכו יצאו מאות צלמים מצויינים הפעילים כיום בקהילת הצילום הישראלית ונהנים לצלם ולשתף את תוצרם עם הקהילה. בית הספר נחשב למקום חדשני עם שיטות לימוד מקוריות ומתקדמות כשעל דגלו חרוטה האיכות ושאיפה למצויינות, ואהבת הצילום הינה כאור מנחה עבורו.

 

. פירוט המפגשים: 

מפגש 1 – יסודות הצילום חלק א'

מעבר על ההיסטוריה של הצילום, הנחלת מושגי יסוד, לימוד חשיפה, תריס, צמצם, ISO, הבנת עומק שדה, הכרת מבנה המצלמה, עדשות ואופן העבודה עם המצלמה.

מפגש 2 - יסודות הצילום חלק ב'

המשך לימוד מושגי היסוד ולימוד המערכת הדיגיטלית, ההבדלים בין דיגיטל לפילם, הבנת רזולוצייה ודחיסה, איזון לבן, טווח דינמי ועבודה עם מאפייני המערכת הדיגיטלית, RAW, היסטוגרמה והבנת האור ומאפייניו השונים.

מפגש 3 – קומפוזיציה ופילטרים

בשיעור מרתק זה נלמד כיצד בונים תמונה בצורה נכונה, מהי הולכת עין ומה העין אוהבת, מהי קומפוזיציה וכיצד ניישם אותה בצילומים השונים. בחלקו השני של השיעור נלמד את נושא הפילטרים (מסננים), כיצד משפיעים על הצילום ומתי נשתמש באיזה פילטר.

מפגש 4 – צילום שטח ראשוןפארק בסמוך למרכז הלימוד בחיפה (יום ו' בוקר)

יציאה לצילומים בגן האם ליישום הנלמד בשיעורים העיוניים. תרגול חשיפה, עומק שדה, מדידת אור, קומפוזיציה, צילום בתנועה, תפעול המצלמה ועוד.

מפגש 5 – ביקורת עבודות ותוכנות עריכה

תוסבר אמנות מתן הביקורת תוך מעבר על צילומי החניכים במפגש הקודם והעברת ביקורת עם דגש על הטכניקה ועל אפשרויות לשיפור התמונות. בחלקו השני השל השיעור תועבר הרצאת פתיחה לתוכנות עריכה.

מפגש 6 – Light Room ועריכה דיגיטלית

תוכנות עריכה הן החדר חושך שלנו בעולם הדיגיטלי. כלים אלו הינם חיוניים ביותר לתהליך העבודה הדיגיטלית. בשיעור זה יועברו הכלים הבסיסיים הדרושים לעבודה עם תוכנות אלו.

מפגש 7 – צילום שטח שניגן החיות בקרית מוצקין (יום ו' בוקר)

ניפגש בבוקר בכניסה לגן החיות של חיפה לצילום בעלי חיים תוך שימת דגש על תאורה, קומפוזיציה, לכידת רגעים מיוחדים ותשומות לב לפרטים. במפגש זה נבין כיצד להציג את בעלי החיים בצורה מחמיאה ולבודד אותם מתוך המולת הספארי.

מפגש 8 – ביקורת עבודות והרצאה בנושא פורטרטים וצילומי רחוב 

החניכים יציגו את התמונות שלהן מהספארי לפני ואחרי יישום עריכה דיגיטלית. תועבר ביקורת בונה על התמונות תוך העלאת הצעות לשיפור. בחלקו השני של השיעור תועבר הרצאה בנושא צילומי רחוב ופורטרטים.

מפגש 9 – צילום שטח שלישיצילומי רחוב בהרצל והשוק  (יום ו' בוקר

יציאה לצילומים ברחוב הרצל והשוק תוך כדי תפיסת התרחשויות ברחוב, צילום פורטרטים ותשומת לב לפרטים הקטנים.

מפגש 10 – ביקורת עבודות, פלאש והכנה לצילומי לילה

החניכים יציגו את תוצאות הצילומים לפני ואחרי לייטרום למטרת ביקורת בונה. בחלקו השני של השיעור תועבר מצגת בנושא פלאש (מבזק) והכנה למפגש הבאצילומי שקיעה וצילומי לילה בחוף דדו.

מפגש 11 – צילום שטח רביעי - צילומי לילה בחוף דדו (יום ה')

יישום טכניקות של חשיפה ארוכה תוך שימוש בחצובה. נסיון בקומפוזיציות שונות, עבודה עם פלאש בחשיפות מרובות וצילום רכבים בתנועה. השיעור יתחיל בצילום שקיעה ויימשך בחשיפות ארוכות.

מפגש 12 – הצגת עבודות וסיכום הקורס

החניכים יציגו את הצילומים המסכמים ממפגש צילומי הלילה לביקורת עבודות, בהמשך הרצאת "התפתחות אישית בעולם הצילום לאחר הקורס". בחלקו השני של השיעור יועבר סיכום קורס וחלוקת תעודות סיום.

 

מועד הפתיחה של הקורס הקרוב: 

             20.09  ימי ג', ההרשמה בעיצומה!

 

מה מייחד אותנו?

·          איכות הלמידה – המדריכים הטובים בארץ משתתפים בהדרכת הקורס ומעניקים מנסיונם ומזווית הראייה המיוחדת שלהם בהיבט הצילומי. היציאות לשטח מתוגברות במדריכים נוספים על מנת לשפר את איכות החניכה האישית ואנו עומדים על יחס החניכה הטוב בארץ.

·          אחריות – הדבר הכי חשוב לנו הוא שתצאו מהקורס מחוזקים משמעותית בידע ובמיומנות הצילומית, אם הרגשתם שחסר לכם ידע בנושא מסויים, אתם מוזמנים לעשות את אותו השיעור שנית, ללא תשלום נוסף, ולחזק את אותם הנושאים עד שתהיו בטוחים בכך ב-100%.

·          השלמת שיעורים – לכל אחד קורה שמפספס שיעור במהלך הקורס עקב סיבות אישיות. אם פספסתם שיעור, מכיוון שקורס חדש נפתח כל שבוע-שבועיים, עומדת לרשותכם האפשרות להשלים את אותו השיעור בהקדם אצלנו בכיתה או מתי שנוח לכם ללא תשלום נוסף.

·         המשכיות - לכל המשתתפים בקורס יסודות הצילום שמורה הנחה קבועה של 10% לכל הקורסים המתקדמים.

·          מחוייבות למצויינות – בעקבות תהליך השיפור המתמיד של הקורסים והמשובים של המשתתפים בסיום כל קורס, אנחנו משפרים ומעלים את רמת הקורס ממחזור למחזור. כיום, לאחר עשרות מחזורים, הקורס הינו ללא ספק באיכות הגבוהה ביותר בארץ (מוזמנים לחפש בגוגל).

·          מובילי קהילת הצילום – כחלק מהחזון שלנו לשיפור עולם הצילום בישראל והפצת הידע, הקמנו את מגזין הצילום של ישראל - קומפוזיציה, אשר מופץ חינם באינטרנט לאלפי מנויים. בנוסף, אנחנו עורכים ערבים פתוחים אחת לרבעון, ללא תשלום, באולמות קולנוע של 400 ו-600 איש בהם אנו מרצים ומשתפים את הידע עם הקהילה עם טכניקות צילום חדשניות וזוויות ראייה ייחודיות.

 

מוזמנים לקרוא מה הסטודנטים כתבו עלינו

 

 

פרטים נוספים

·         ציוד לקורס: מצלמה, עם אפשרות לשליטה ידנית בתריס וצמצם. מאוד רצוי מצלמה דיגיטלית. רצוי חצובה (לא חובה, נשאיל ציוד למי שחסר לו). לא ברור אם המצלמה מספיק טובה או שמחפשים המלצות? מוזמנים ליצור קשר.

·         לבוגרי הקורס תוענק תעודת סיום מטעם "גליץ בית הספר לצילום"

·         מיקום השלוחה של גליץ בית הספר לצילום בחיפה – רחוב העצמאות 65, סמוך לתחנת רכבת חיפה מרכז השמונה.

·         מידע על לוחות זמנים ניתן לקבל במייל – [email protected]

·         ההרשמה היא על בסיס מקום פנוי והקבוצות מתמלאות מהר, הזדרזו להרשם בהקדם.

·         מוזמנים לקרוא מאמרים בנושא צילום ולצפות בצילומים של רועי גליץ ולראות צילומים של הסטודנטים בקורס יסודות הצילום

   · דמי ביטול:  במידה ומשתתף יבקש לבטל, יקבל החזר מלא פחות 300 ש״ח בגין כל שיעור שהתקיים באותו הקורס עד מועד ההודעה בכתב על הביטול (אין חובת נוכחות).

 

 

להרשמה ופרטים נוספים – [email protected]  או בטלפון 077-4090280

 

 

בברכה,

 

 

רועי גליץ, מנהל בית הספר

www.galitz.co.il

תכירו את הסטודנטים של בית הספר
צוות המדריכים של בית הספר
אודות גליץ בית הספר