צילום
גלריות מאמרים קורס צילום כנס הצילום ביוגרפיה
קורס צילום דיגיטלי, סדנאות צילום והרצאות לקבוצות
חדשות בנושאי קורס צילום, תערוכות ועוד
קורס תאורה מעשית - גליץ

קורס תאורה מעשית

 

האור הינו המרכיב החשוב ביותר בתהליך הצילום ולמרות זאת מרבית הצלמים מנסים רק להסתגל אליו ולא ליצור אותו בעצמם. קורס צילום תאורה מעשית נלמד כיצד ניתן, באמצעים פשוטים וזולים, להפוך את האור בתמונות שלכם לשכבת עניין אותה יצרתם בעצמכם.

בקורס זה אנחנו נתחיל מהבסיס ונלמד איך להשתמש בתאורה מלאכותית במגוון מצבים, נלמד מדוע וכיצד להפעיל מבזקים במרחק מהמצלמה וכיצד ניתן לעשות שימוש יעיל באמצעים ביתיים כדי לשלוט בתאורה, נתרגל רבות בשטח ובכיתה שיטות מעשיות מקוריות בליווי אישי ומקצועי. מדריך הקורס הוא תומר יעקבסון, צלם עצמאי, מנהל את בלוג הצילום TheTomer .

כיום, לאחר למעלה מ-50 מחזורים מוצלחים ביותר של קורס תאורה מעשית, ניתן לומר בוודאות כי השימוש בתאורה מעשית משפיעה ומשפרת את הצילומים של בוגרי הקורס ללא היכר. מומלץ לקרוא את משובי הסטודנטים כדי להתרשם מניסיונם של אחרים.

 

 אתם מוזמנים להתקשר ולהתייעץ

 בטלפון 077-4090280 או info@galitz.co.il

 

פירוט המפגשים

 

 שיעור ראשון – מבוא לתאורה מעשית

בשיעור זה נסקור את הדרכים השונות להפעלת המבזק שלכם ידנית וכיצד להפעיל אותו הרחק מהמצלמה,  נלמד את עקרונות הצילום הבסיסיים עם מבזק במצבים שונים תוך דגש על ההבדל בין צילום עם מבזק וצילום בתאורה טבעית בלבד. נכיר אמצעים מקצועיים ואלטרנטיבות DIY לשליטה על האור, נכיר עזרים שמרככים ומצמצמים את האור וכיצד ניתן לבנות אותם לבד, נבין את ההבדל בין אור רך לאור נוקשה ונלמד כיצד לשלב ביניהם,  נכיר רפלקטורים ונלמד איך להכין אותם לבד, נציג שיטות מעשיות לשליטה בצבע אור התאורה ושילובו בתנאי תאורה ואיזוני לבן (WB) שונים

 שיעור שני – שליטה מלאה על התאורה של התמונה שלכם

בשיעור זה נלמד כיצד לצלם עם תאורה מלאכותית ללא אור סביבתי.  מרבית השיעור יוקדש לתרגול צילום פורטרט בעזרת דוגמנית מקצועית בבית הספר וסביבתו. השיעור יכלול יישום ותרגול של כל החומר התיאורטי אשר נלמד עד כה.

 שיעור שלישי – שילוב המבזק ומקורות אור חיצוניים \ יפו העתיקה

חזרה על עקרונות השימוש במבזק בשלוב עם אור יום ושקיעות, נלמד טכניקות מילוי\איזון ושימוש בהצלבה עם אור השמש, נראה כיצד לכוון את ה WB של המצלמה למצבי תאורה טבעית שונים וכיצד לשלב תאורה מלאכותית עם תאורת רחוב. השיעור הינו מעשי ברובו ויכלול תרגול של כל התלמידים. השיעור ייערך ביפו העתיקה.

 שיעור רביעי - צילום קונספטואלי

צפייה בתוצאות של צילומי השקיעה ודיון קצר על ההתנסות. צילום קונספטואלי בעזרת תאורה מעשית, האור כשכבת עניין בצילום וכעזר למימוש הרעיונות שלכם הקמה ביחד של מערך תאורה לצילומי עשן בכיתה תוך כדי יישום של כל החומר הנלמד עד כה וצילומים של התלמידים בליווי הדרכה אישית וצמודה.

 שיעור חמישי – תרגיל מסכם  וסיום קורס

תרגיל מעשי ומסכם מתחם הבורה ברמת גן . התלמידים יקבלו משימת צילום שבה הם יישמו את החומר שנלמד בקורס בהדרכה אישית.  נחלק טיפים מקצועיים לעבודה מעשית בשטח ולבסוף נעבור שיעור ביקורת על צילומי התלמידים נסכם את הקורס ונחזור על העקרונות הבסיסיים שנלמדו בו.

 

תאריכי הפתיחה הקרובים:

 

    30.10 - ימי א' - יש מקומות!

   

 

ציוד נדרש לקורס:

אין צורך בשום ציוד מלבד מצלמה ועדשה. אנחנו נספק את כל ציוד התאורה הנדרש למהלך הקורס.

בנוסף, הסטודנטים שלנו יהנו מערכות ציוד תאורה מעשית במחירים מוזלים למשתתפים בקורס.

 

מה הופך את קורס תאורה מעשית בגליץ לחוויה ייחודית

·    איכות הלמידה מדריך הקורס הינו תומר יעקבסון, אשר הציג את תחום התאורה המעשית לראשונה בישראל, בעל בלוג צילום הפופולרי ביותר בישראל, עורך בפועל של מגזין הצילום קומפוזיציה ובעל נסיון הדרכה של מאות סטודנטים ובוגרים בתחום תאורה מעשית.

·    אחריות מורחבת הדבר הכי חשוב לנו הוא שתצאו מהקורס עם כל הידע הנדרש. אם הרגשתם שחסר לכם ידע בנושא מסוים, אתם מוזמנים לעשות את אותו השיעור שנית, ללא תשלום נוסף וללא הגבלה בזמן.

·    השלמת שיעורים לכל אחד קורה שמפספס שיעור במהלך הקורס מכל סיבה שהיא. אם פספסתם שיעור, מכיוון שמחזור חדש של קורס תאורה מעשית נפתח בתדירות גבוהה, עומדת לרשותכם האפשרות להשלים את אותו השיעור, ללא תשלום נוסף!

·    המשכיות מגוון עצום של קורסים מתקדמים עומד לרשותכם ולבוגרים שלנו שמורה הנחה של 10% לכל הקורסים. בנוסף, מפגשי צילום מתקיימים באופן רצוף עם הקבוצות של בוגרי הקורסים בהנחיית מדריכי בית הספר.

·    מחוייבות למצויינות בעקבות תהליך השיפור המתמיד של הקורסים והמשובים של המשתתפים בסיום כל קורס, אנחנו כל הזמן משדרגים את רמת הקורס. כיום, לאחר עשרות מחזורים מדהימים, הקורס הינו ללא ספק באיכות הגבוהה ביותר בארץ.

·    מובילי קהילת הצילום אתם רוצים ללמוד מהמובילים בתחום הצילום בישראל. כחלק מהחזון שלנו לשיפור עולם הצילום, אנו מפיקים את מגזין הצילום של ישראל - קומפוזיציה,  אשר מופץ חינם באינטרנט לעשרות אלפי מנויים. בנוסף, אנו עורכים ערבים פתוחים באולמות ענקיים איש בהם אנו מרצים ומשתפים בידע על טכניקות צילום חדשניות וזוויות ראייה ייחודיות. מוזמנים לצפות בכנס הצילום 2011.

·     מבנה בית הספר הסניף הראשי שלנו נמצא בבורסה ברמת גן. כאן אנחנו צמודים לרכבת ולנתיבי איילון ועם חניה חינם כדי שיהיה לכם הכי נוח להגיע. בשילוב אווירה ביתית, הסטודנטים והבוגרים שלנו מוזמנים לבוא מתי שהם רוצים, להשתמש בכיתת המחשבים שלנו, לקרוא מגזינים וספרי צילום מרהיבים מהספרייה ולהשתמש בסטודיו שלנו. אתם, כמובן, מוזמנים לבוא לבקר ולהתרשם בתיאום מראש. כל יום הוא יום פתוח.

 

הערות חשובות:

·  מדריך הקורס - תומר יעקבסון, הסמכות בארץ לתחום התאורה המעשית ומדריך מוביל  בתחום עם למעלה מ-50 מחזורים מוצלחים.

·  הקורס מתקיים במתחם הבורסה, סמוך לרכבת ועם חניה חינם.

·  משך כל שיעור הינו 3 שעות, בשעות הערב 18:30-21:30.

·  זהו קורס צילום למתקדמים ב-"גליץ בית הספר לצילום". לכן יש לוודא כי קיים ברשות הנרשמים ידע מתאים. אם אינכם בטוחים כי קיים ברשותכם הידע הנדרש, פנו אלינו על מנת לוודא זאת.

·  עקב הצורך בקבוצה קטנה, מספר המקומות מוגבל. הזדרזו להרשם!

·  למשתתפים תוענק תעודה מטעם "גליץ בית הספר לצילום"

·  עלות הקורס היא 1,780 ש"ח. ניתן לחלק לתשלומים ללא ריבית.

·  דמי ביטול: במידה ומשתתף יבקש לבטל, יקבל החזר מלא פחות 350 ש״ח בגין כל שיעור שהתקיים באותו הקורס עד מועד ההודעה בכתב על הביטול (אין חובת נוכחות).

 

 

 להרשמה - אתם מוזמנים ליצור קשר בטלפון 077-4090280 או במייל info@galitz.co.il

 

 

בברכה,

 

תומר יעקבסון, מדריך הקורס

רועי גליץ, מנהל בית הספר

גליץ בית-ספר לצילום

 

 

המלצות הסטודנטים

לקורס תאורה מעשית בגליץ בית הספר לצילום הגעתי לאחר שלקחתי קורסים בשני בתי ספר אחרים לצילום. הדבר הראשון שתפס אותי פה היה היחס החם והרגשת הבית שקיבלתי איך שנכנסתי לבניין.

הסיבה שלקחתי את קורס התאורה המעשית הייתה כי הרגשתי שהרבה פעמים אני מנסה לצלם פריים מסויים אבל לא מצליח לגרום לו להראות איך שרציתי. לאחר סיום הקורס הזה לא רק שאני מרגיש שיש לי הרבה יותר כלים להגיע לתמונה שאני רוצה אלא אני מרגיש שפיתחתי ראיה חדשה. פתאום לפני שאני מצלם הדבר הראשון שאני חושב עליו זה האור. אני לא קולט איך שנים אני מצלם בלי להבין את האור. אז המון המון תודה לך תומר על השיעורים המרתקים והזמינות גם מחוץ לשיעורים וכמובן גם לרועי שתמיד גרם לי להרגיש שניתן להתייעץ איתו ולשלוח לו תמונות להתייעצות אפילו שהוא היה מנהל בית הספר.

אני ממליץ על הקורס הזה לכל צלם, מתחיל או מנוסה. אני מרגיש שאם הייתי לוקח את הקורס הזה לפני 5 שנים, כשרק התחלתי לצלם הייתי יכול להתפתח מבחינה צילומית הרבה יותר מהר. אני מרגיש שבמשך כמה שנים כאילו צעדתי במקום והיה חסר לי המשהו הקטן הזה שיתן את הדחיפה קדימה ומבחינתי הקורס עשה את זה.

אז שוב המון תודה!

 

גיא פריבס

טוב, נתחיל מהסוףאני ממליץ בחום על הקורס.

ועכשיו עם קצת יותר פרטים: ראשית, התרשמתי מאוד מבית הספר "גליץ" לצילוםהחל מהאתר המפורט, דרך תהליך ההרשמה (גילו גמישות לגבי ימי הקורס), עמידה בלו"ז, ובאופן כללי הפגינו רצינות. הקורס מתקיים בשעות הערב, מה שמאפשר אפילו לצפוניים (כמוני) לסיים יום עבודה ולהספיק להגיע בזמן. נוח. אפילו התמחור בהחלט סביר. אה, ואפילו יש עוגיות וקפה J

לגבי הקורס עצמו -  הקורס מכסה מגוון נרחב של נושאים בתחום התאורה המלאכותית. והדגש הוא על החלק המעשי -  איך להרים מערכי תאורה פשוטים ויעילים, ובזול. אהבתי מאוד את הגישה של תומר שמראה  איך באמצעים פשוטים וקצת תושיה אפשר להגיע לתוצאות מאוד מרשימות.

מבחינת קהל היעדעוזר מאוד אם מגיעים לקורס חמושים באיזשהו רקע מינימלי בתחום (לפחות לקרוא את הבלוג של תומר לפני הקורסמה שמאוד מומלץ בכל מקרה J). קשה יותר לעכל כ"כ הרבה מושגים וקונספטים חדשים אם נחשפים אליהם בפעם הראשונה בקורס...הדברים צריכים זמן כדי לשקוע ולהפנים. חוץ מזה, התרגול המעשי היה מצוין. אין כמו לתרגל ולנסות לבד כדי שהדברים באמת ישקעו ויובנו. ולבסוף, תומר מעביר את החומר בצורה מעניינת, מוסיף הרבה טיפים מנסיונו האישי, ולא מהסס לחזור ולהסביר שוב ושוב אם צריךמה שנקרא מדבר אל התלמידים בגובה העיניים (למרות שהוא מאוד, אבל מאוד גבוה J).

בקיצורתלכו, תרשמו ותהנו! אני נהנתי ולמדתי.

 

תודה,

גיורא יורב

לאחר שסיימתי קורס צילום מתקדם ואין סוף שעות לימוד עצמי.

הגעתי למסקנה שקורס מעשי שמדבר על הנושא החשוב ביותר בצילום הוא חובה!

קורס תאורה מעשית מדבר בדיוק על אותם מקרים שבהם צריך להאיר תמונה באור מלאכותי בצורה שתיצור עניין ברמה אומנותית.

הקורס מועבר עלידי אחד הצלמים המוכשרים שיש לנו בארץ תומר יעקובסון. תומר מתמחה בסוג זה של צילום אשר הפך לאופנה בשנים האחרונות וזאת בזכות קהילה הולכת וגדלה של צלמים בעולם ובזכותו של תומר - גם בארץ. למידע נוסף למי שלא מכיר www.strobist.com, הבלוג שהתחיל את הכול וסחף את כל העולם, ובמקביל הבלוג של תומר אשר דוגל באותה שיטה בעברית thetomer.blogspot.com.

השם strobist  כבר הפך לכינוי המגדיר שיטת צילום הדוגלת בשימוש בפלאשים קטנים ידניים ואמצעי צילום מינימאליים חלקם בייצור עצמי בכל מקום (לא רק בסטודיו) אשר יוצר תוצאה צילומית מרתקת ומעניינת במינימום אמצעים ומקסימום כשרון וידע.

ולכל אלה שמתכננים כמוני ללמוד הכל לבד יש לי בכל זאת משהוא לומר:

אין כמו ללכת לקורס וללמוד ברמה המעשית , ובנוסף להכל הקורס הוא חוויה מלמדת ומהנה ובהחלט שווה.

 

תודה,

עודד לוי

שלום לכם צלמים!

 

שנים שאני מצלם... עוד בפילם.. כפי שאמרו בגשש -שהיית עוד בבשא"ש (בבטן של אמא שלך, לכל החדשים בעניין) - ואז התחלתי ללמוד אצל ביה"ס גליץ וגם אז צילמתי עם הפלאש על המצלמה (תומר, נכון שאתה לא מקשיב?)  אז מעבר למה שאמרתי על בית הספר (רק דברים טובים) כאן, אני רוצה לדבר על תומר ועל הקורס תאורה מעשית שהוא מעביר.

 

זהו אחד הקורסים החשובים שעשיתי, הופך צלם טוב, לצלם מעולה.. פותח את עיניך לעולם התאורה והשימוש בו כדי להשיג את האפקטים של תמונה גדולה... ותומר? אין מה להגיד. מורה ומרצה בחסד עליון, יודע להעביר שיעור, מורה שרוצה ללמד, רוצה לקדם אנשים, לא חוסך מהידע שלו (כולל גם בדברים אחרים), איזה טכניקות, איזה ציוד, איך לגשת לעבודה/צילום, מאז שלמדתי אצל תומר, אני מתקדם בצעדים ענקיים במחשבה הצילומיתבהסתכלות על הפריים, בהבנת אור וצל בלהביא את המצלמה והאור לייצור את המסר שאני רוצה להעביר.

 

יש כמה קורסים שאני ממליץ מעבר לקורס יסודות הצילום - קורס צילום מתקדם, קורס פוטושופ וכן, חובה... אם אתם רוצים להיות צלמים גדולים - לא בשביל התהילה, אלא בשביל עצמכם, קורס תאורה מעשית.

 

תומר, כל מה שיש לי נוסף להגיד, תמשיך הלאה לחנך את הסטודנטים שלך בהתאם לתורה שלך.

 

תודה רבה

ד"ר מוטי גרוס

מודלים אסטרטגיים

ב"ה

 

אני מצלם כבר כמה שנים, בזמן האחרון רציתי לפתוח סטודיו לצילום, אבל לא היה לי מושג איך להשתמש נכון בפלאשים ובתאורה, חיפשתי איפה אני יכל לרכוש את הידע הזה, ואז מצאתי את הבי"ס של גליץ ואת הקורס של תומר, הגעתי לשם ומצאתי מקום חם ומורה מדהים שתמיד נתן לי הרגשה כאילו אני תלמיד יחיד, כבר אחרי השיעור הראשון הרגשתי שממש נולדתי מחדש בעולם הצילום, וכל שיעור גילתי מחדש כמה יופי ואומנות יש בתאורה וכמה זה חלק עיקרי בצילום, היום אני יודע שיש לי מספיק ידע בתאורהובימים אלו אני עובד על הקמת הסטודיו שלי בעז"ה.

 

אני ממליץ בחום על הקורס הזה לכל צלם שרוצה לגלות עולם חדש ומדהים, ולשדרג את הרמה הצילומית שלו.

 

תודה רבה לכל הצוות של גליץ!

אהרל'ה
צילום ארועים 0543989970

באתיראיתיהשכלתי.

כמי שמצלם שנים רבות  , באור טבעי ועם תאורה מלאכותית (Flash on Camera)

מצאתי את עצמי מחפש קורס מתקדם כדי להשלים חוסרים וידע במשהו ספציפי : ה "פלאש".

חבר המליץ לי על "גליץ".  כבר בכניסה הראשונה לאתר הבחנתי בשוני מאתרים של אחרים :

שפע מידע מפורט , כולל סיליבוס של הקורסים השונים. והכי חשוב : הבלוג THE TOMER  .

ביום הראשון מצאתי את עצמי יחד עם קבוצה קטנה של תלמידים מול תומר יעקובסון.

 (כבר בשלב של ההתעניינות בהרשמה נאמר לי שמספר המשתתפים מוגבל וכדאי למהר להרשם כי לא ישאר מקום .אודה על האמת : לא האמנתיוטעיתי )

מהמפגש הראשון ועד המפגש המסיים ראיתי לפנינו מקצוען צנוע , שמעביר את החומר הטכני בפשטות , בקלילות והכי חשוב : בגובה העיניים ובלי התנשאות. תומר מנחה עם הרבה סבלנות והדרכה כמעט אישית לכל אחד מהמשתתפים בקורס. זהו קורס מעשי , שהביא אותי להבין טוב יותר "איך לעשות מה " בכלים פשוטים.

בקורס "תאורה מעשית", תומר יעקובסון מלמד/מנחה בפשטות ובברור איך לעשות שימוש בפלאשמחוץ למצלמה ואיך להפוך את  האור לכלי ביד הצלם.

באתיראיתיהשכלתי ומצאתי מקום להמשך ההעשרה המקצועית.

 

כרמל אליהו

נתחיל בזה שקיבלתי את הקורס כמתנה ליום הולדת מאשתי שמכירה אותי כצלם כפייתי. לא ידעתי למה לצפות אך מעל הכול פגשתי אומן אמיתי שמעביר את הפסיון שלו באדיבות ובענווה.

הקורס היה בעיקר אומנותי ופרקטי. והוסיף לי זווית חדשה להסתכלות דרך העדשה, עם פלש מהצד...כמובן.

קיבלתי הרבה העשרה והאשרה ומחכה להזדמנות הבא להרחיב עוד את האופק.

 

תודה,

מנו

נהנתי מאוד מהקורס, זה הזכיר לי עד כמה אני אוהבת צילום וכמה זה חסר לי. בהזדמנות רציתי גם להגיד לתומר תודה רבה על הקורס המעניין.

חשוב לי להגיד לך שמה שמשך אותי לקורס לאחר שקראתי את הבלוג של תומר, היא העובדה שהוא מדבר בגובה העיניים ובשמחה ומשתף את כולם בניסיון ובמסקנות שלו מהצילומים.

 זה לא מובן מאליו במיוחד בתעשייה הקשה הזאת שאדם לאדם זאב.

 

מירב קנטור

אני מצלם מזה מספר שנים ומתקדם בשיטת הלימוד העצמי. הגעתי להישגים יפים, אבל הרגשתי שבכדי להמשיך להתקדם אני חייב ללמוד קצת יותר על הטכניקה, ובאופן מסודר. התחום בו הרגשתי את החוסר הרציני ביותר היה הצילום באמצעות הפלאש, ולכן כשראיתי שיש קורס "תאורה מעשית" בהדרכת תומר יעקובסון, אותו למדתי להעריך מהבלוג שלו, היה ברור לי שזה הקורס בשבילי. לא ידעתי כמה צדקתי - גיליתי שיש שם עולם ומלואו שלא הכרתי ושיקח את הצילום שלי לפחות דרגה אחת קדימה.

אילן שחם

קורס מעולה, גם למי שיש נסיון רב בצילום, וגם (אולי במיוחד) למי שסבר (כמוני) שאור טבעי זה אופצית יחידה לצילום.
תומר מעביר נושא מורכב בצורה מרתקת ומאתגרת, ומאחר והקבוצה קטנה, כל תלמיד מקבל יחס אישי ויכול להנות מנסיונו וכשרונו של המדריך.

מומלץ ביותר!

 

דני רוזן

 

 

תכירו את הסטודנטים של בית הספר
צוות המדריכים של בית הספר
אודות גליץ בית הספר
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד *