צילום
גלריות מאמרים קורס צילום כנס הצילום ביוגרפיה
קורס צילום דיגיטלי, סדנאות צילום והרצאות לקבוצות
חדשות בנושאי קורס צילום, תערוכות ועוד

קורס צילום בזווית אחרת

 

גלעד בנארי לא חושב את עצמו לצלם. גלעד בוחן את המציאות בעיניים של אמן קונספטואלי והמצלמה היא לא יותר מכלי להשגת המטרה. למציאות יש גבולות שנתחמים רק על ידי הדמיון, וככל שנרחיב את הגבולות של הדמיון שלנו, המציאות תהפוך לחסרת גבולות. בקורס "מזווית צילום אחרת" תוכלו לקבל נקודת מבט מרעננת על המציאות סביבכם ועל הצורה שבה הצילום משתלב בתוכו. תלמדו איך לחפש נקודות מבט שונות ומקוריות וגם שימוש בטכניקות מתקדמות בצילום עם פילטרים, תאורה, חשיפות ונגיעות של פוטושופ.

צלמים רבים יכולים לראות את אותה הסיטואציה בדיוק, אבל התמונות שיצליחו לרגש אותנו הן אלה שיפתיעו אותנו בזווית הראייה המיוחדת של הצלם. בואו לגלות את הזווית המיוחדת שלכם.

 

פירוט המפגשים

 

 

מפגש 1 – מבוא לצילום יצירתי

בשיעור זה נבין את משמעות היצירתיות האישית ונכיר את תהליך המחשבה, יצירת רעיון, שיפורו והתאמתו למציאות. נכיר תהליכי המחשבה בדרך לבחירת הקומפוזיציה בצילום תוך כדי ניתוח צילומים של גלעד והקניית כלים למחשבה אצל המשתתפים. נציג את "פירמידת ההחלטות" בתהליך היצירתי. בסוף השיעור התלמידים יקבלו משימה ליצירת זווית אישית בהתאם לכלים שנרכשו בשיעור.

 

מפגש 2  - יציאה ראשונה לשטח

יציאת שישי - נצא לשטח אורבני, נכין את עצמנו לצילומים לפי השטח אליו הגענו, וננסה להיכנס לראש של גלעד. ננסה לתרגל מתוך מגבלות ונבין את הצורך שבפיתוח החשיבה והדמיון בתוך התהליך הטכני של הצילום. גלעד ידגים את צורת החשיבה והתהליך היצירתי. איך לוקחים שליטה יצירתית על סיטואציה שבה אין יכולת "לסיים" סיטואציה. נבצע התנסות באתגרים שיספקו מגוון אפשרויות ודרכים יצירתיות להתמודדות עם נושאים יום-יומיים. יחולקו משימות לצילום עצמי שאת תוצאותיהן נציג בשיעור הבא

 

מפגש 3 – ביקורת עבודות וכלים מתקדמים

הצגת תרגילים, עבודות וביקורת תוך מציאת הנקודות החזקות והחלשות על בסיס מה שהצלם רצה להציג, "פירמידת ההחלטות" ושיפור תהליך הצילום ותפיסת השטח למטרת הפקת לקחים. ננתח את הקשיים שהתמודדנו איתם, ואת האופן שבו כל אחד הצליח להביע נקודת מבט אישית בעבודתו. בחלק השני של השיעור נתייחס לעבודה עם פילטרים, ISO ועם White Balance בעיקר ככלים יצירתיים, בניגוד לשימוש הטכני המקובל. נקבל משימות לעבודה עצמית.

מפגש 4 – יציאת שטח שניה

יציאת שישי - במפגש זה שיתקיים בשטח נמל יפו, נבצע יישום של החומר התיאורטי המתקדם תוך כדי שגלעד יעבור בין המשתתפים לתת דגשים והכוונה על "פירמידת ההחלטות" וידגים מספר דרכים לגשת לנושא ולפתח מחשבה. נעשה שימוש בפילטרים, ISO ו- white Balance כדי להדגיש את היתרונות היצירתיים. נתמודד עם משימה למשתתפים אותה הם יציגו בשיעור הבא.

 

מפגש 5 – ביקורת עבודות וסודות הקומפוזיציה

נעבור על הצילומים והמשימות ממפגש השטח השני, וכמו כן על המשימות לעבודה עצמית. הביקורת תתייחס לדגשים מהשיעור הראשון, ומהשיעור השלישי, ונבדוק את ההתייחסות לחומר הנלמד ברמה האישית של כל משתתף. בחלק השני גלעד יציג את נושא הקומפוזיציה בצילום לעומק, תוך התייחסות לסוגי הקומפוזיציה, ושימושים יצירתיים בחוקים, ובשבירת החוקים. נקבל משימות לעבודה עצמית.

 

מפגש 6 – יציאת שטח שלישית

מפגש ערב – התמודדות עם צילום יצירתי בתנאי תאורה משתנים. פירמידת ההחלטות, קומפוזיציה, ISO, פילטרים ו- White Balance והכל כדי להביא נקודת מבט ייחודית ויצירתית. תרגיל אישי בקבוצה - התמודדות עם הוצאת המיטב מאזור מוגדר תוך הנחת קווים מנחים. עבודה בצמצמים פתוחים וחשיפה ארוכה. הטלת מטלות לעבודה עצמית לקראת השיעור המסכם.

 

מפגש 7 – ביקורת עבודות ושיעור מסכם

נבחן את המשימות והתוצאות משיעור השטח. באמצעות המשימות וההתקדמות בקורס, ננסה להגדיר קווים ומאפיינים אישיים של "הזהות הצילומית" לכל משתתף בקורס -  מציאת קו אישי בצילום ויצירת זהות צילומית. בחלקו השני של השיעור יועבר סיכום הקורס כשנפרוס שוב את כל מה שלמדנו. מילות סיכום וחלוקת תעודות סיום למשתתפים.

  מועדי הפתיחה של הקורסים הקרובים:

   

05.02.17 - ימי א' - מקומות אחרונים!

 

צרו קשר איתנו לקבלת פרטים: 077-4090280
גלעד בנארי


גלעד בנארי 


גלעד בנארי


הערות חשובות:

·         השיעורים התיאורטיים מתקיימים במתחם הבורסה ברמת גן, סמוך לרכבת מרכז ועם חניה חינם. השיעור מועבר בכיתות היי-טק בשילוב מצגות ודוגמאות באמצעות מקרן. משך כל שיעור הינו 3 שעות, השיעורים מתקיימים בשעות הערב 18:30-21:30.

·         הקורס הינו קורס צילום למתקדמים ב-"גליץ בית הספר לצילום". בתור כזה, יש לוודא כי קיים ברשות הנרשמים ידע קודם מספק לרמת הקורס. במהלך הקורס המתקדם לא יועבר חומר בסיסי בנוגע לתפעול המצלמה, יסודות הצילום וכיו"ב, אלא נתמקד אך ורק בחומר המתקדם. אם אינכם בטוחים כי קיים ברשותכם הידע הנדרש, פנו במייל על מנת לוודא זאת.

·         עקב הצורך בקבוצה קטנה מאוד, מספר המקומות מוגבל מאוד. הזדרזו להרשם!

·         בסיום הקורס תוענק למשתתפים תעודה מטעם "גליץ בית הספר לצילום"

·      דמי ביטול: במידה ומשתתף יבקש לבטל, יקבל החזר מלא פחות 350 ש״ח בגין כל שיעור שהתקיים באותו הקורס עד מועד ההודעה בכתב על הביטול (אין חובת נוכחות).

·         להרשמה, יש לפנות במיילinfo@galitz.co.il  ולציין שם, טלפון נייד ואיזה ידע קודם בצילום קיים ברשותכם.

 

 

בברכה,

 

רועי גליץ

מנהל בית הספר

גליץ בית-ספר לצילום

תכירו את הסטודנטים של בית הספר
צוות המדריכים של בית הספר
אודות גליץ בית הספר
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד *