קורס צילום דוקומנטרי

קורס צילום דוקומנטרי

הקורס בוחן את המדיום הדוקומנטרי ואת דרכו לשקף את המציאות להעברת מסר אישי. העבודה התיעודית איננה משקפת את המציאות נכוחה כפי שהיא, אלא הם פרי מחשבתו ויצירתו של הצלם. בעידן שבו הסדרה התיעודית משלבת אמצעי הבעה קולנועיים כגון סאונד דימויים וטקסט אנו נתמקד באמצעי ההבעה הבסיסיים המרכיבים את הסדרה התיעודית פרוייקטים ארוכי טווח ויריעה ונחדד את השפה הצילומית והאמצעים הויזואליים להעברת מסר נהיר וחד. וטענה זו תיבחן לכל אורך הקורס, תוך ניתוח סוגיית הצילום העיתונאי על סוגיו השונים, ניתוח סדרות צילום מיוצרים חשובים בתעשייה מהארץ ובחו"ל. הקורס מלווה בהנחיות צילום מעשיות – יציאה לשטח והתמודדות עם צילום "חטף" ומתוכנן. הצגה וביקורת עבודות. בין הנושאים שהקורס מטפל – אתיקה בצילום עיתונות, התחקיר העיתונאי. שיקולי עריכת תמונות, כיסוי משימה עיתונאית, צילום אורבני, צילום רעש עירוני ואנשים בסביבה אורבנית, סוגים שונים של צילום עיתונות. הצילום התיעודי בעידן המולטימדיה והאינטרנט.

 • מפגש מס' 1 – אדי גרלד

  את הקורס נתחיל עם הצלם אדי גרלד, צלם דוקומנטרי אשר מתמקד בפרוייקטים רחבי היקף בארץ ובחו"ל. נתחיל את השיעור בכניסה לעולם צילום העיתונות והצילום הדוקומנטרי, אדי יציג פרוייקטים אישיים נבחרים ויגלה את הטכניקות אשר יצרו את הסגנון שלו. נדון במשמעויות הצילום הדוקומנטרי וכיצד ניתן לגשת אליהן. בסוף השיעור הסטודנטים יקבלו את הפרוייקט שלהם לקורס.

 • מפגש מס' 2 – פליקס לופה

  פליקס לופה, אחד מצלמי הרחוב המובילים בארץ, אשר קטף פרסים רבים וזכה להכרה בארץ ובחו"ל, יכניס אתכם לעולם צילום הרחוב הדוקומנטרי. הצגה והקרנת פרוייקטים אישיים נבחרים – דיון. בסוף השיעור הסטודנטים יקבלו את המטלה הראשונה שלהם במסגרת הפרוייקט.

 • מפגש מס' 3 – יובל טבול

  צלם מוסף הארץ ומגאזינים בחו"ל , פעיל בעשיה ובהנחיה דוקומנטרית בישראל שעבודותיו זכו בפרסים והוצגו בתערוכות נבחרות בארץ ובחו"ל. בשיעור זה יובל יציג מבחר מעבודותיו וידבר על המתודה שמאחורי הצילום המגאזיני.

  בסוף השיעור תינתן המטלה הצילומית הראשונה של הפרוייקט.

 • מפגש מס' 4 – אדי גרלד

  נתחיל בביקורת עבודות ודיון על הצילומים. תנתן הנחיה אישית בהתאם ללוקיישן הנבחר של כל תלמיד.וכן יוצגו דוגמאות לתיעוד נושאים שונים בעשיה הדוקומנטרית. בסוף השיעור תינתן מטלה צילומית שניה של הפרוייקט.

 • מפגש מס' 5 – פליקס לופה

  נצא לסדנת צילום בשטח בהנחיה אישית של פליקס לופה ונתמודד עם בניית מאגר מידע מקיף שמתוכו נבנה שלד הסיפור הטוב ביותר.

 • מפגש מס' 6 – יובל טבול

  את השיעור נתחיל בביקורת עבודות ודיון על הצילומים שאדי נתן בשיעור הקודם. נתמקד בנקודות החלשות והחזקות של כל סדרה וסדרה , ותנתן הנחייה להמשך בניית סיפור צילומי ממוקד וחזק ככל הניתן. נדון ביצירת מתודה צילומית , קבלת החלטות בשטח ותהליך העריכה לאחר מכן. בסוף השיעור תינתן מטלה צילומית שלישית של הפרוייקט.

 • מפגש מס' 7 – אדי גרלד

  בשיעור זה נצא לצילום מעשי לסביבה אורבאנית הומת אדם ונתמודד עם מטלות צילומיות יזומות מגוונות שתורמות לבניית סיפורו של מקום.

 • מפגש מס' 8 – פליקס לופה

  נתחיל בביקורת עבודות ודיון על הצילומים מהמטלה של יובל. המשך הנחייה ובחינת שלבי הפרוייקט המתקדמים. העשרה נוספת של תכנים מגוונים בנושא הפרוייקט המצולם.

 • מפגש מס' 9 – יובל טבול

  יציאת שטח להמשך חיזוק המתודה הצילומית. זיהוי והתייחסות לפוטנציאל הקיים בלוקיישן.

 • מפגש מס' 10 – אדי גרלד

  נתחיל את השיעור בביקורת עבודות ודיון על הצילומים. בניית רצף סיפורי באמצעות עריכת תמונות. שלבי עריכה ודרכי עבודה עם תוכנות עיבוד תמונות. בסוף השיעור תנתן מטלת עריכה.

 • מפגש מס' 11 – פליקס לופה

  בשיעור זה נצא לשטח עם פליקס ונכיר פיזית את איזור הפעילות נתמקד ביצירה ובניית יחסים אישיים עם אשי מפתח ואוכלוסיות מקומיות.

 • מפגש מס' 12 – יובל טבול

  בתחילת השיעור נערוך ביקורת עבודות על מטלת העריכה מהשיעור הקודם עם אדי ונדון בצילומים והמשמעויות שלהם. נעבור הרצאה על הצילום המוזמן במגזינים – כיצד עובדים עם כתבים, מו"ל ועורכים.

 • מפגש מס' 13 – אדי גרלד

  שינוי משמעות ונרטיב סיפורי באמצעות עריכה. הקניית כלים התורמים לקיטלוג ותיוג של צילומים. הכרת מגוון סוכנויות צילום דוקומנטריות וארכיוני צילום מובילים ודרכי העבודה עימן.

 • מפגש מס' 14 – פליקס לופה

  נדון בבניית הסדרה הצילומית בשילוב סקיצת מודפסות ונתרגל בניית סדרות עם רצף סיפורי ,שיקולי עריכה, עיבוד והצגה נכונה.

 • מפגש מס' 15 – יובל טבול

  נצא ליציאת צילומים מסכמת עם יובל טבול. נשים דגש על נקודת מבט, קומפוזיציות מגוונות והגורם האנושי.

 • מפגש מס' 16 - פגישת סיכום – דיון וביקורת עבודות קבוצתי

  בשיעור סיכום זה, יתקיים דיון  מסכם על הצילומים והצגתם כסדרה מודפסת. תינתן ביקורת אישית בונה להמשך דרכו של כל צלם.

השיעורים התיאורטיים מתקיימים במתחם הבורסה ברמת גן, סמוך לרכבת מרכז ועם חניה חינם. השיעורים מועברים בחדר דיונים נוח עם מסך באיכות גבוהה מאוד לאיכות הקורס. השיעורים המעשיים בלוקיישנים מיוחדים אשר את זהותם נחשוף במהלך הקורס. משך כל שיעור הינו 3 שעות בשעות הערב 18:30-21:30.

זהו קורס צילום למתקדמים ב-"גליץ בית הספר לצילום". בתור כזה, יש לוודא כי קיים ברשות הנרשמים ידע קודם מספק לרמת הקורס. במהלך הקורס לא יועבר חומר בסיסי בנוגע לתפעול המצלמה, יסודות הצילום וכיו"ב, אלא נתמקד אך ורק בחומר המתקדם. אינכם בטוחים כי קיים ברשותכם הידע הנדרש? פנו במייל על מנת לוודא זאת.

מס' משתתפים – עקב הצורך בקבוצה קטנה מאוד, מספר המקומות מוגבל. הזדרזו להרשם!

עלות הקורס היא 3690 ש"ח כולל מע"מ, עלות זו כוללת הכל.

להרשמה, יש לפנות במיילinfo@galitz.co.il  ולציין שם, טלפון נייד ואיזה ידע קודם בצילום קיים ברשותכם.