צילום
גלריות מאמרים קורס צילום כנס הצילום ביוגרפיה
קורס צילום דיגיטלי, סדנאות צילום והרצאות לקבוצות
חדשות בנושאי קורס צילום, תערוכות ועוד

קורס צילום נוף

לפרטים צרו קשר בטלפון 077-4090280

 קורס צילום נוף עם שי כהן, תמונות נופים, נוף, תמונות נוף, צילום נוף, צילום טבע

צילום נוף הוא אחד הז’אנרים הפופולריים ביותר בצילום, הזוכה לתאוצה רבה בשנים האחרונות ותוצריו מככבים על אינספור קירות של בתים ומגזינים. בקורס נלמד איך לצלם תמונות נוף מרהיבות תוך יישום של טכניקות וקומפוזיציה יחודיות לצילום נוף, נבין כיצד להתמודד עם תנאי התאורה, נעבוד עם פילטרים יחודיים ונסקור את הציוד והידע הדרושים לצלם הנוף. בנוסף ללימוד התיאורטי, נשים דגש רב על יישום החומר בשטח ונצלם בתנאים שונים ובמיקומים מגוונים. כמו-כן, תינתן תשומת לב רבה לעיבוד מתאים לאחר הצילום.. 

מדריך: יוסי ביטלמן

 

פירוט המפגשים

מפגש 1 – מבוא לצילום נוף 

בשיעור זה נכיר את עולם צילום הנוף, את המאפיינים היחודיים לו, את הקשיים הטכניים שהוא מערים על הצלם ודרכי ההתמודדות איתם. נכיר את הציוד שמשמש אותנו לסוג צילום זה: עדשות שונות, פילטרים יחודיים וחצובות מתאימות. בשיעור נדון בבניית קומפוזיציה נכונה, צילום בריבוי פוקוסים, בעיות תאורה שעלולות להיות בעת צילום נוף והטכניקות לפתור אותן. נזכור את עונות שנה והזמנים ביום העדיפים לצילום, פרמטרים טכניים ונושאים נוספים. בסוף השיעור ינתנו שיעורי בית שאותם נציג בתחילת השיעור הבא.

 

מפגש 2 – ביקורת שיעורי בית ושיטות עיבוד מתקדמות ב- Photoshop 

בחלקו הראשון של השיעור נקיים ביקורת עבודות על שיעורי הבית במסגרתה נלמד לתת משוב ולבחון בעין ביקורתית תמונת נוף. לאחר מכן נתמקד בטכניקות עיבוד בתוכנת Photoshop ועיבוד קובץ RAW, נבין כיצד שונה החיישן מהעין האנושית, וכיצד ניתן לפצות על כך ולקבל תוצאה טבעית הדומה יותר למה שרואה העין. נלמד איך לתקן אפקטים לא רצויים של פילטרים, איך לאזן את טווחי הבהירות והצבעים בתמונה, איך להדגיש את הקומפוזיציות שלנו ואיך להכין את התמונות להצגה. בין היתר נעבור על עבודה בשכבות ומסכות על מנת לחבר 2 עד 3 חשיפות כדי להגדיל את הטווח הדינמי.

 

מפגש 3 – יציאה ראשונה לשטח - תאורת שקיעה, חוף פלמחים 

מפגש שטח באחד החופים היפים בארץ למטרת יישום הטכניקות שנלמדו בכיתה. נעבוד על צילום בחשיפה אחת לטובת עיבוד התמונה בקובץ RAW, צילום בחשיפות שונות לחיבור במסכות וצילום תמונה בריבוי פוקוסים. ניישם עבודה עם עדשות רחבות, פילטרים מכהים ומדורגים, שימוש בחצובה, מדידת אור נכונה, חשיפות ארוכות, בניית קומפוזיציה וניצול מבנה החוף המרהיב לטובתנו.

 

מפגש 4 – ביקורת עבודות ודיון נוסף בקומפוזיציה, פנורמות, צילום לילי ו- Time lapse Time Lapse 

בחלקו הראשון של השיעור נציג לביקורת את התמונות ממפגש השטח הראשון, במטרה להפיק לקחים להמשך תוך מציאת הנקודות החזקות והחלשות הן מבחינה טכנית והן מבחינת קומפוזיציה וההיבט האומנותי. חלקו השני של השיעור יוקדש לדיון במספר נושאים: יצירת פנורמות מרהיבות תוך דגש על טכניקה וקומפוזיציה נכונה, צילום נוף לילי בשילוב כוכבים ויצירת סרטי Time laps.

 

מפגש 5 – יציאה שלישית לשטח– פנורמות וצילום Time Lapse לילי 

נצא שוב לשטח בשעות הערב ונתרגל צילום פנורמות תוך דגש על טכניקה וקומפוזיציה נכונה, לאחר מכן נתמקד בצילום סרטון Time Laps מרהיב אותו נשלב יחד עם צילום כוכבים לילי וצילום בהאצת זמן שלמדנו בשיעור הקודם. Time lapse  

 

מפגש 6 – יציאה שלישית לשטח - זריחה בים המלח וצילום פנורמות 

שיעור זה מוקדש לטכניקות עיבוד בתוכנת Lightroom. נבין כיצד שונה החיישן מהעין האנושית, מהן ההשלכות על התוצאות המתקבלות מהמצלמה וכיצד ניתן לפצות על כך ולקבל תוצאה טבעית הדומה למה שרואה העין. נלמד איך לתקן אפקטים לא רצויים של פילטרים, איך לאזן את טווחי הבהירות והצבעים בתמונה, איך להדגיש את הקומפוזיציות שלנו ואיך להכין את התמונות להצגה.

 

מפגש 7 – ביקורת עבודות, שיטות עיבוד מתקדמות וסיכום 

בחלקו הראשון של השיעור נציג תמונות ממפגשי השטח האחרונים ושיעורי הבית לביקורת. נדון על הקומפוזיציות שנבחרו במהלך הצילומים, בעיות התאורה ודרכי ההתמודדות איתן והעיבוד שנבחר לתמונות על שלביו השונים. בחלקו השני של השיעור נלמד שיטות עיבוד מתקדמות, נפרט על צילום וטיולי צילום בחו"ל ונסכם את הקורס.


תאריכי הפתיחה הקרובים:


25.11 - ימי ו' - ההרשמה בעיצומה!


     

    

 

קורס צילום נוף עם שי כהן, תמונות נופים, נוף, תמונות נוף, צילום נוף
                                                                                                                                                                                              

ציוד חובה

-          מצלמת DSLR או כל מצלמה בעלת שליטה ידנית.

-          חצובה (ניתן לקחת בהשאלה מביה"ס על בסיס מלאי פנוי).

-          שלט חוטי בעל אפשרות "תקיעה" של כפתור המחשף (ניתן לקנות בכל חנות צילום).

-          עדשה רחבה (אורך מוקד של 18 מ"מ ומטה על חיישן קרופ או 24 מ"מ על חיישן FF).

 

ציוד מומלץ

-          עדשה אולטרה-רחבה (אורך מוקד של 12 מ"מ ומטה על חיישן קרופ או 17 מ"מ על חיישן FF).

-          שלט עם טיימר.

-          פילטר מקטב, פילטר מכהה נייטרלי (ND) בקוטר המתאים לעדשה הרחבה שברשותכם.

 

הערות חשובות:

·       השיעורים התיאורטיים מתקיימים במתחם הבורסה ברמת גן, סמוך לרכבת מרכז ועם חניה חינם. השיעור מועבר בכיתת היי-טק בשילוב מצגות ודוגמאות באמצעות מקרן.

·         משך כל שיעור הינו 3 שעות, השיעורים מתקיימים בשעות הערב 18:30-21:30.

·         הקורס הינו קורס צילום למתקדמים ב-"גליץ בית הספר לצילום". בתור כזה, יש לוודא כי קיים ברשות הנרשמים ידע קודם מספק לרמת הקורס.
במהלך הקורס המתקדם לא יועבר חומר בסיסי בנוגע לתפעול המצלמה, יסודות הצילום וכיו"ב, אלא נתמקד אך ורק בחומר המתקדם.
אם אינכם בטוחים כי קיים ברשותכם הידע הנדרש, פנו במייל על מנת לוודא זאת.

·         עקב הצורך בקבוצה קטנה מאוד, מספר המקומות מוגבל מאוד. הזדרזו להרשם!

·         מחיר הקורס 1880 ש"ח כולל מע"מ.

·         דמי ביטול: במידה ומשתתף יבקש לבטל, יקבל החזר מלא פחות 350 ש״ח בגין כל שיעור שהתקיים באותו הקורס עד מועד ההודעה בכתב על הביטול (אין חובת נוכחות).

·         בסיום הקורס תוענק למשתתפים תעודה מטעם "גליץ בית הספר לצילום"

·         להרשמה, יש לפנות במייל info@galitz.co.il  ולציין שם, טלפון נייד ואיזה ידע קודם בצילום קיים ברשותכם.

 

בברכה,

רועי גליץ, מנהל בית הספר

גליץ בית-ספר לצילום
חוות דעת בוגרי הקורס

 

נתי בלזם                                                                              קורס צילום נוף מחזור אפריל 2014

 

לתומר, קשה למצוא מדריכים שלא רק מעבירים תאוריות ותכנים אלא מעצימים אותם עם אנרגיות ואהבה מדבקת לתחום. אך יותר מכל רציתי להודות לך על היותך "בן אדם" כפי שהדבר בא לידי ביטוי אין ספור פעמים בהתייחסותך האישית לכל אחד ואחד מהמשתתפים (ולא רק בענייני צילום).

המשך להחדיר את האהבה לתחום לעוד רבים אחרים...

נתי בלזם

שרון סיטון

קורס צילום נוף מחזור יולי 2013

כשרציתי ללכת ללמוד צילום המליצו לי ללכת לבית ספר גליץ, כאשר הגעתי לבית ספר הרגשתי כמו בבית, אמרתי שפה אני לומדת. עשיתי בגליץ 4 קורסים- יסודות הצילום, מתקדם, פוטושופ וקורס נופים. בקורס מתקדמים היה לנו שיעור עם תומר רצאבי בלפמחים, מהרגע שהתחלתי את קורס מתקדמים חיכתי לשיעור הזה. כאשר הגענו לחוף פלמחים, אחד החופים היפים שיש לנו, בשעה אחת תומר הסביר לנו איך להוציא תמונות טובות וכמובן שאח"כ ירדנו לחוף פלמחים ומשם פשוט עפתי עם תמונות. אחרי השיעור בפלמחים פשוט נרשמתי לקורס נופים (אני מאוד אוהבת נופים וטבע ורציתי לפתח את זה). כשהתחיל הקורס פשוט נסחפתי לתוך זה. בשיעור שקיעה בחוף פלמחים יצאו לי תמונות פשוט מדהימות, שיעור זריחה בים המלח הייתה אחת החוויות הכיפיות שעד היום אני מצטרפת לאיזה קבוצה לים המלח :). בשטח שמראים לתומר תמונות הוא ישב איתך ויראה לך איך להוציא את התמונה עוד יותר טובה ממה שצילמת. הוא יהיה איתך עד שהתמונה  הנכונה שתצא. בסיום הקורס תומר שאל אותנו מה הינו משנים בקורס, אמרתי לו שהוא צריך להאריך את הקורס כי הוא נורא קצר :). התחברתי מאוד לקורס ומאז התמונות שלי פשוט השתנו. גם אחרי שסיימתי את הקורס ועד היום שאני מצלמת אני מראה לתומר תמונות והוא נותן את הביקורת שלו מכל הלב ותמיד יעזור במה שצריך גם אם זה לציוד צילום.

בעקבות הקורס בסופ"ש הקרוב (29.11.13) אני יוצאת עם תומר לסדנא בתמנע ומחכה בכיליון עיניים לתמונות שיצאו לי שם.

שרון סיטון

יוסי גוטסמן

קורס צילום נוף מחזור ספטמבר 2013

 

שלום לכל הנגועים בחיידק הצילום. סיימתי בספטמבר 2013 קורס צילום נוף בהדרכת תומר רצאבי. נהניתי מאוד מהתוכן של הקורס ומההדרכה המצוינת של תומר גם בכיתה וגם בשטח כשלמדתי להסתכל על הנוף בצורה שלא תיארתי לעצמי שכך ניתן ובשימוש נכון של הציוד. חבל שהקורס היה "קצר לי" כי עם תומר הייתי מוכן להמשיך ללמוד עוד. מומלץ בחום לכל מי שאוהב לצלם ומוכן לעבור חוויה שלא שוכחים.

תודה ענקית תומר וכמובן תודה לבי"ס גליץ

יוסי גוטסמן

 

נדב אילן

קורס צילום נוף מחזור דצמבר 2012

 

יצא לי להשתתף במספר קורסי צילום בגליץ, בין השאר בקורס צילום נוף בהנחית וניהול תומר רצאבי, תומר בעל אהבה רבה לטבע ולנוף ובעל ידע רב ביותר. העביר את הקורס במקצועיות רבה ובהרבה תשומת לב לכל צלם וצלם וידע להעניק ולחלוק את הידע שרכש, גליץ התברכה במדריכים רבים טובים ומיוחדים ותומר הינו אחד מהם, יישר כח.

נדב אילן.

צחי שטיין

קורס צילום נוף מחזור ספטמבר 2012

 

הגעתי לקורס לאחר מספר קורסים שעשיתי בגליץ החל מהקורס הבסיסי ועד לקורסים יותר מתקדמים. עוד מהקורס למתקדמים קסם לי התחום של צילומי נוף. אין ספק שזה התחום שהכי התחברתי אליו. הקורס לוקח את מה שמקבלים כטעימה בקורס למתקדמים וממנף אותו. תומר הוא מקצוען אמיתי ורואים שהוא חי את התחום. מרגישים את זה ביציאות השטח כשהוא מדביק אותך בהתלהבות של צילום השקיעות או הזריחות. מספר החניכים הקטן יחסית תורמת לאווירה אינטימית ואפילו משפחתית. אין ספק שזה הקורס הכי מהנה שעשיתי

צחי שטיין

גדעון שפירא

קורס צילום נוף מחזור יולי 2013

 

נהניתי מכל רגע. גם מההרצאות בכיתה וגם מהיציאות לשטח. קשה היה לי להאמין איזו כמות מידע וטיפים קיבלתי במהלך המפגשים. אין ספק שכצלם השתפרתי מאד בנוסף להנאה הצרופה. על תומר, המדריך, אני יכול להגיד רק מילים טובות: חמד של בחור. מיקצועי, סבלני, שופע אהדה ורצון טוב ונורא צנוע... אני לא יכול, אגב, לשכוח את העזרה בהגעה לשטח וממנו.

גדעון שפירא

רוני שגב                                                                        קורס צילום נוף מחזור ספטמבר 2013

 

מומלץ ביותר.

קורס מיקצועי וחוויתי. תומר המדריך פשוט מדריך מעולה, מורגש שהוא עושה את זה מכל הלב ומתוך אהבה אמיתית למיקצוע ולאנשים. השיעורים מובנים ומיקצועיים. אין דקה אחת מבוזבזת או מיותרת. כל הכבוד!!

רוני שגב

לירון איצקוביץ                                                                       קורס צילום נוף מחזור פברואר 2014

 

קורס צילום נופים בהדרכתו של תומר רצאבי היה קורס טוב מאוד הן מבחינה מתודולוגית וגם מבחינה מקצועית ,הן של התוכן והן של תומר עצמו.
הקורס נותן כלים רבים לשיפור רמת הצילום בכלל וצילום נופים בפרט.
תומר הוא מדריך מקצועי ,סבלני ופשוט בחור נהדר.

לירון איצקוביץ

 

 

 

 

 

 
תכירו את הסטודנטים של בית הספר
צוות המדריכים של בית הספר
אודות גליץ בית הספר
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד *