בין התיעודי לסוריאליסטי

כולם מסתכלים על העולם באותה הצורה, מאותה נקודת מבט שגרתית. אנחנו הולכים לפתח יכולת המבט אודות המציאות, לחדד את המניע ליצירת הדימוי ולפתח את הגישה שלכם לעולם מהבחינה הצילומית. במפגשים נפתח הבנה אודות פעולת ההזרה האפשרית בצילום, פעולה המופעלת על הקיים, המציאותי, והופכת אותו למושאל. מדריכת הקורס היא לאה גולדה הולטרמן, אחת הצלמות המובילות בתחומה בארץ ובעולם, זוכת פרס IPA בתחרות Facing 2010 ועשרות פרסים עולמיים נוספים בתחום הצילום והאומנות. פיתחה שפה צילומית מיוחדת ויכולת לשלב בין הצילום התיעודי למבויים ובכך התמחותה. מתגוררת בברלין והגיעה עכשיו במיוחד לארץ לצורך סדנה ייחודית וחד פעמית.

 • שיעור 1 – מבוא ותיאוריה

  הקדמה והכרת צלמים שבעבודתם הצליחו לפעול את פעולת ההזרה על המציאותי, ומשתמשים בתיעודי על מנת להגיע לגוף עבודות המנסח מבט מקורי אודות המציאות. ננתח את השימוש בתאורה ואת יכולת הניסוח בדימוי.

 • שיעור 2 – צילום מעשי

  נצא לשטח לתרגול הטכניקות ושיטות העבודה אשר נלמדו במהלך השיעור התיאורטי. בשיעור זה נהנה מחניכה אישית על ידי לאה ונבין את הדרך בה היא מצליחה להוציא את המיטב מהסצינה ומהמצולם. בסוף השיעור תחולק משימה לסטודנטים ולכן יש לכם שבועיים עד לשיעור הסיכום על מנת שתוכלו להפיק את הצילום.

 • שיעור 3 – ניתוח וביקורת עבודות

  בשיעור זה נתחיל בביקורת העבודות מצילומי השטח ונציג את הפרוייקט האישי של הסטודנטים למטרת ביקורת ושיפור התוצאות. בחלקו השני של השיעור לאה תעניק טיפים וכלים נוספים להתפתחות אישית בתחום.

הערות חשובות

 • השיעורים התיאורטיים מתקיימים במתחם הבורסה ברמת גן, סמוך לרכבת מרכז ועם חניה חינם. השיעור מועבר בכיתות איכותיות בשילוב מצגות ודוגמאות. משך כל שיעור הינו 3 שעות, השיעורים מתקיימים בשעות הערב 18:30-21:30.

 • הקורס הינו קורס צילום למתקדמים ב-"גליץ בית הספר לצילום". בתור כזה, יש לוודא כי קיים ברשות הנרשמים ידע קודם מספק לרמת הקורס. במהלך הקורס המתקדם לא יועבר חומר בסיסי בנוגע לתפעול המצלמה, יסודות הצילום וכיו"ב, אלא נתמקד אך ורק בחומר המתקדם. אם אינכם בטוחים כי קיים ברשותכם הידע הנדרש, פנו במייל על מנת לוודא זאת.

 • עקב הצורך בקבוצה קטנה מאוד, מספר המקומות מוגבל מאוד. הזדרזו להרשם!

עלות

עלות הקורס היא 980 ש"ח כולל מע"מ.