קורס צילום לומוגרפיה

לומוגרפיה היא תנועה צעירה ובועטת, שהחוק היחיד בה הוא שאין חוקים. התנועה, כמו המרכיבים אותה, מאחדת בתוכה מיקירות יחד עם תכנון, רוח צעירה וניסיונית עם נוסטלגיה ומתיקות של פעם, תמונות צבעוניות של אנשים צבעוניים, ובעיקר הרבה הרבה כיף. בקורס נלמד כיצד לצלם את התמונות הלומוגרפיות הרוויות באווירה, צבעים וחיות שאין באף סגנון צילום מקביל. נערוך מפגשים בהם נעבור על העקרונות הבסיסיים, הטכניקות האנלוגיות, ובעיקר כיצד לשחרר את המחשבה שלנו מהכבלים של החוקים הקונבנציונאלים. מוכנים להשתתף בניסוי?

 • מפגש 1 - נגיעות ראשונות

  בשיעור זה נלמדת את תולדות ויסודות הלומוגרפיה ומספר מושגים בסיסיי. נוסף על כך, נלמד את חוקי המדיום ונרוך רענון של יסודות הצילום

 • מפגש 2 - יוצאים לרחוב (פרק א'), המצלמות בהכנס

  טיול צילומי טעים בשוק הכרמל או שוק הפשפשים. צילום עם חשיפות בודדות ומרובות. דאבלים (צילום חוזר על הסרט שכבר צילמו עליו וטרם פותח). שימוש במבזקים בצעוניים לאור שמש. מסננים, מפצלים והחלפת עדשות תוך כדי שילוב חשיפות. איך לפרוץ את רוחב הפריים: צילומים "פנורמיים". איסוף הסרטים ומסירתן לפיתוח.

 • מפגש 3 - טכניקות צילום ושימוש יעיל באביזרי צילום

  זמן חשיפה ומימד הזמן. חשיפה ארוכה (ידנית), רגישות הסרטים בחשיפות ארוכות. מבזקים: צבעוני, טבעתי, סטרובו. עומק שדה. צילום עם עדשה (זכוכית / פלסטיק) או בלעדיה (צילום נקב). ניתוח דוגמאות אשר משלבות את כל הטכניקות הנ"ל.

 • מפגש 4 - יוצאים לרחוב (פרק ב'), כשהשמש שוקעת

  טיול צילומי ארכיטרקטוני לאורך הכבישים בין עזריאלי לאיזור הבורסה (חלופה: איזור של נווה צדק, חלופה מס' 2 – יוצאים לפאב לצלם מסיבה). נייד ונייך: צילומים עם חצובה. מבזק צבועני ויתרונותיו בצילומי מיסיבות. מגלים חיבורים חדשים: האם ניתן לקדבם את הסרט בזמן שהתריס פתוח? איסוף הסרטים ומסירתם לפיתוח וסריקה.

 • מפגש 5 - התוצואת מוכיחות ונושאים להמשך

  פוסטפרודאקשן. איך סורקים נכון: סריקת התמונות, סוגי הסורקים, כיוונון הצבע לאחר ובמהלך הסריקה. נחשפים בפייסבוק/פליקר: צעדים ראשונים של הכנת תמונה לאינטרנט ולהדפסה בלייטרום/פוטושופ. סוגי ההדפסה מקצועית: ידני/לאמבדה.

הערות נוספות

 • השיעורים התיאורטיים מתקיימים במתחם הבורסה ברמת גן, סמוך לרכבת מרכז ועם חניה חינם. השיעורים מועברים בחדר דיונים נוח עם מסך באיכות גבוהה מאוד לאיכות הקורס. השיעורים המעשיים בלוקיישנים מיוחדים אשר את זהותם נחשוף במהלך הקורס. משך כל שיעור הינו 3 שעות בשעות הערב 18:30-21:30.
 • זהו קורס צילום למתקדמים ב-"גליץ בית הספר לצילום". בתור כזה, יש לוודא כי קיים ברשות הנרשמים ידע קודם מספק לרמת הקורס. במהלך הקורס לא יועבר חומר בסיסי בנוגע לתפעול המצלמה, יסודות הצילום וכיו"ב, אלא נתמקד אך ורק בחומר המתקדם. אינכם בטוחים כי קיים ברשותכם הידע הנדרש? פנו במייל על מנת לוודא זאת.
 • מס' משתתפים –מדובר בקבוצה קטנה בת  8-12משתתפים בלבד. עקב הצורך בקבוצה קטנה מאוד, מספר המקומות מוגבל. הזדרזו להרשם!
 • בסיום הקורס תוענק תעודה מטעם "גליץ בית הספר לצילום" בחתימת המרצים

עלות

עלות הקורס היא 1780 ש"ח כולל מע"מ, עלות זו כוללת הכל, לרבות סרטי צילום מיוחדים, פיתוח וסריקה של הצילומים והגדלה לתערוכת הסיום של הקורס.

אודות

גליץ בית הספר לצילום נחשב כיום לבית הספר המוביל לצילום בארץ. אלפי צלמים מצויינים, בוגרי הקורסים, פעילים כיום בקהילת הצילום הישראלית וצוות של 40 צלמים-מדריכים מהמובילים בישראל עומדים לרשותכם. בית הספר נחשב למקום חדשני עם שיטות לימוד מקוריות ומתקדמות כשעל דגלו חרוטה האיכות ושאיפה למצויינות. בית הספר מפיק את מגזין הצילום קומפוזיציה. כדאי לקרוא מה מייחד אותנו בהמשך העמוד, את דירוג בית הספר, חוות דעת הסטודנטים, ליצור קשר ולהצטרף לקבוצת הפייסבוק.