צילום
גלריות מאמרים קורס צילום הורדות ביוגרפיה
קורס צילום דיגיטלי, סדנאות צילום והרצאות לקבוצות
חדשות בנושאי קורס צילום, תערוכות ועוד

קורס צילומי פורטרטים

 

מה שהופך פורטרט לפורטרט טוב הוא היכולת להעביר את הרגש של המצולם מבעד לפיקסלים של התמונה. בקורס זה נבין כיצד מצלמים פורטרטים טובים, קומפוזיציות שונות, שימוש בתאורה טבעית ומלאכותית, צילום פורטרטי רחוב ופורטרטים מבויימים, מבוגרים וילדים. בין היתר נכיר טכניקות עיבוד מיוחדות של פורטרטים בפוטושופ כולל "ערוץ כחול". מדריך הקורס, רודי אלמוג, בעל נסיון רב בצילום פורטרטים, ישלב את הטכניקות השונות עם הדגמות בשטח ובכיתה.

פירוט המפגשים

מפגש 1 – מבוא לצילום פורטרטים

נלמד מהו פורטרט, מה עושה פורטרט לטוב וחזק, נבחן חלק מצלמי הפורטרטים הגדולים בהסטוריה ונפיק מהם את המירב. נכיר את כללי הקומפוזיציה של הפורטרטים, נחשוף את סודות אידאל היופי ונבין כיצד ניישם את הידע לטובתנו בתהליך הצילום.בהמשך השיעור נתמקד בצילומי פורטרטים ברחוב משני סוגים: מבויים ולא מבויים, נבין כיצד ניגשים לאנשים ברחוב תוך שימוש בטכניקות השונות וכיצד נשתמש בתאורת הרחוב הטבעית לטובתנו.

 

מפגש 2 – יציאה ראשונה לצילום פורטרטים

ביציאה לשטח, נתחיל בהדרגה ליישם את החומר התיאורטי שנלמד בכיתה. בחלקו הראשון של השיעור נתמקד בפורטרטים נסתרים בהם המצולמים נראים טבעיים ואין צורך לחשוף עצמנו בפני המצולם, ונמשיך בפורטרטים גלויים בהם אנו יוזמים את הגישה למצולם. רודי יעבור בין הסטודנטים במהלך השיעור על מנת לגלות טכניקות, זוויות, גישות ושימושים בעצמים בשטח בתהליך הצילום ויחלק מספר משימות למשתתפים בהתאם לרמתם בצילום.

 

מפגש 3 – ביקורת עבודות ופורטרטים מבויימים

נתחיל את השיעור בביקורת עבודות, כאן כל אחד יציג את הצילומים הטובים שלו מאותו היום ואת תוצרי המשימות שחולקו למשתתפים, התלמידים ייתנו משוב אחד לשני ורודי יסכם ויוסיף מנסיונו ומזווית הראייה שלו. בחלקו השני של השיעור נכיר טכניקות שונות לצילום פורטרטים שונים: החל מסטודיו ושימוש בתאורה ועד לפורטרטים של ילדים וגישות לצילום. בחלקו השלישי של השיעור נתמקד בהוצאת רגשות בפורטרטים והצגתם מבעד לתמונה.

 

מפגש 4 – יציאה שניה לצילום פורטרט מבויים

ניפגש לצילום זה בסטודיו ונכיר את כללי התאורה השונים: תאורה רכה, קשה והשפעת הזוויות על פני המצולם. נצלם דוגמן או דוגמנית תוך יישום הטכניקות השונות שנלמדו בשיעור הקודם.

 

מפגש 5 – ביקורת עבודות, עיבודים וסיכום קורס

השיעור יתחיל בביקורת עבודות של היציאה האחרונה לשטח ושל המשימות אותן קיבלתם. בהמשך השיעור נכיר מספר טכניקות לעיבוד פורטרטים בפוטושופ: ריטוש בסיסי, עבודות עם כלי התאורה וכמובן, הערוץ הכחול. בסוף השיעור יועבר סיכום קורס וחלוקת תעודות סיום.

 

הערות חשובות:

·         השיעורים התיאורטיים מתקיימים במתחם הבורסה ברמת גן, סמוך לרכבת מרכז ועם חניה חינם. השיעור מועבר בכיתה נוחה בשילוב מצגות ודוגמאות באמצעות מקרן. משך כל שיעור הינו 3 שעות, השיעורים התיאורטיים מתקיימים בשעות הערב 18:30-21:30.

·         הקורס הינו קורס צילום למתקדמים ב-"גליץ בית הספר לצילום". בתור כזה, יש לוודא כי קיים ברשות הנרשמים ידע קודם מספק לרמת הקורס. במהלך הקורס המתקדם לא יועבר חומר בסיסי בנוגע לתפעול המצלמה, יסודות הצילום וכיו"ב, אלא נתמקד אך ורק בחומר המתקדם. אם אינכם בטוחים כי קיים ברשותכם הידע הנדרש, פנו במייל על מנת לוודא זאת.

·         עקב הצורך בקבוצה קטנה, מספר המקומות מוגבל. הזדרזו להרשם!

·         בסיום הקורס תוענק למשתתפים תעודה מטעם "גליץ בית הספר לצילום"

·         עלות הקורס היא 1,480 ש"ח כולל מע"מ, עלות זו כוללת דוגמנית לשיעור מס' 4.

·         להרשמה, יש לפנות במייל info@galitz.co.il  ולציין שם, טלפון נייד ואיזה ידע קודם בצילום קיים ברשותכם.

 

 

בברכה,

 

רועי גליץ

מנהל בית הספר

גליץ בית-ספר לצילום

תכירו את הסטודנטים של בית הספר
צוות המדריכים של בית הספר
אודות גליץ בית הספר