קורס צילום פורטרטים

מה שהופך פורטרט לפורטרט טוב הוא היכולת להעביר את הרגש של המצולם מבעד לפיקסלים של התמונה. בקורס זה נבין כיצד מצלמים פורטרטים טובים, קומפוזיציות שונות, שימוש בתאורה טבעית ומלאכותית, צילום פורטרטי רחוב ופורטרטים מבויימים, מבוגרים וילדים. בין היתר נכיר טכניקות עיבוד מיוחדות של פורטרטים בפוטושופ כולל "ערוץ כחול". מדריך הקורס, רודי אלמוג, בעל נסיון רב בצילום פורטרטים, ישלב את הטכניקות השונות עם הדגמות בשטח ובכיתה

 • מפגש 1 – מבוא לצילום פורטרטים

  נלמד מהו פורטרט, מה עושה פורטרט לטוב וחזק, נבחן חלק מצלמי הפורטרטים הגדולים בהסטוריה ונפיק מהם את המירב. נכיר את כללי הקומפוזיציה של הפורטרטים, נחשוף את סודות אידאל היופי ונבין כיצד ניישם את הידע לטובתנו בתהליך הצילום.בהמשך השיעור נתמקד בצילומי פורטרטים ברחוב משני סוגים: מבויים ולא מבויים, נבין כיצד ניגשים לאנשים ברחוב תוך שימוש בטכניקות השונות וכיצד נשתמש בתאורת הרחוב הטבעית לטובתנו.

 • מפגש 2 – יציאה ראשונה לצילום פורטרטים

  ביציאה לשטח, נתחיל בהדרגה ליישם את החומר התיאורטי שנלמד בכיתה. בחלקו הראשון של השיעור נתמקד בפורטרטים נסתרים בהם המצולמים נראים טבעיים ואין צורך לחשוף עצמנו בפני המצולם, ונמשיך בפורטרטים גלויים בהם אנו יוזמים את הגישה למצולם. רודי יעבור בין הסטודנטים במהלך השיעור על מנת לגלות טכניקות, זוויות, גישות ושימושים בעצמים בשטח בתהליך הצילום ויחלק מספר משימות למשתתפים בהתאם לרמתם בצילום.

 • מפגש 3 – ביקורת עבודות ופורטרטים מבויימים

  נתחיל את השיעור בביקורת עבודות, כאן כל אחד יציג את הצילומים הטובים שלו מאותו היום ואת תוצרי המשימות שחולקו למשתתפים, התלמידים ייתנו משוב אחד לשני ורודי יסכם ויוסיף מנסיונו ומזווית הראייה שלו. בחלקו השני של השיעור נכיר טכניקות שונות לצילום פורטרטים שונים: החל מסטודיו ושימוש בתאורה ועד לפורטרטים של ילדים וגישות לצילום. בחלקו השלישי של השיעור נתמקד בהוצאת רגשות בפורטרטים והצגתם מבעד לתמונה.

 • מפגש 4 – יציאה שניה לצילום פורטרט מבויים

  ניפגש לצילום זה בסטודיו ונכיר את כללי התאורה השונים: תאורה רכה, קשה והשפעת הזוויות על פני המצולם. נצלם דוגמן או דוגמנית תוך יישום הטכניקות השונות שנלמדו בשיעור הקודם.

 • מפגש 5 – ביקורת עבודות, עיבודים וסיכום קורס

  השיעור יתחיל בביקורת עבודות של היציאה האחרונה לשטח ושל המשימות אותן קיבלתם. בהמשך השיעור נכיר מספר טכניקות לעיבוד פורטרטים בפוטושופ: ריטוש בסיסי, עבודות עם כלי התאורה וכמובן, הערוץ הכחול. בסוף השיעור יועבר סיכום קורס וחלוקת תעודות סיום.

אין צורך בשום ציוד מלבד מצלמה ועדשה. אנחנו נספק את כל ציוד התאורה הנדרש למהלך הקורס. בנוסף, הסטודנטים שלנו יהנו מערכות ציוד תאורה מעשית במחירים מוזלים למשתתפים בקורס.

 • הקורס מתקיים במתחם הבורסה, סמוך לרכבת ועם חניה חינם.
 • משך כל שיעור הינו 3 שעות, בשעות הערב 18:30-21:30.
 • זהו קורס צילום למתקדמים ב-"גליץ בית הספר לצילום". לכן יש לוודא כי קיים ברשות הנרשמים ידע מתאים. אם אינכם בטוחים כי קיים ברשותכם הידע הנדרש, פנו אלינו על מנת לוודא זאת.
 • עקב הצורך בקבוצה קטנה, מספר המקומות מוגבל. הזדרזו להרשם!
 • למשתתפים תוענק תעודה מטעם "גליץ בית הספר לצילום"

עלות הקורס היא 1,480 ש"ח. ניתן לחלק לתשלומים ללא ריבית.

הסניף הראשי במתחם הבורסה ברמת-גן, רחוב היצירה 26, בסמוך לרכבת תל-אביב מרכז, צמוד לנתיבי איילון ועם חניה חינם בערב, מוזמנים לבקר. בנוסף יש לנו שלוחות ברחבי הארץ: ירושלים, חיפה, באר שבע ועוד.

גליץ בית הספר לצילום נחשב כיום לבית הספר המוביל לצילום בארץ. אלפי צלמים מצויינים, בוגרי הקורסים, פעילים כיום בקהילת הצילום הישראלית וצוות של 40 צלמים-מדריכים מהמובילים בישראל עומדים לרשותכם. בית הספר נחשב למקום חדשני עם שיטות לימוד מקוריות ומתקדמות כשעל דגלו חרוטה האיכות ושאיפה למצויינות. בית הספר מפיק את מגזין הצילום קומפוזיציה. כדאי לקרוא מה מייחד אותנו בהמשך העמוד, את דירוג בית הספר, חוות דעת הסטודנטים, ליצור קשר ולהצטרף לקבוצת הפייסבוק.