קורס פיתוח עסקי לצלמים

קורס פיתוח עסקי לצלמים מיועד לצלמים בעלי עסק צילום או העומדים לפתוח עסק כזה. בקורס זה אני נלמד איך להקים, לנהל ולשפר עסק העוסק בתחומי הצילום השונים. בסיום הקורס יבין הצלם את הכללים והחוקים החלים עליו ואת אלו הבאים להגן עליו, כמו כן הצלם יהיה בעל הידע הנדרש להקים עסק חדש או לשפר עסק קיים. להרחיב את מעגל הלקוחות ולייעל את העבודה בתוך ומחוץ לעסק ונכיר טכניקות מעולם ה-Coaching ושיטות לעמידה ביעדים

הקורס כולל 5 מפגשים בני שלוש שעות כל אחד, מתוכם תרגיל מסכם בהקמה וירטואלית של עסק בצילום. במשך הקורס אנחנו נדון וננתח מצבים אמיתיים ובחירת דרך הפעולה המיטבית לכל מצב. התלמידים מוזמנים להציג מצבים שבהם הם נתקלו לצורך ניתוחי אירוע.

 • שיעור ראשון – מבוא לעסקים

  בשיעור זה נכיר את סביבת הפעילות בתוך העסק ואת הגורמים השונים שנבוא איתם במגע מחוץ לעסק בכיר את הרשויות השונות ואת דרישותיהן ונבין איך וכיצד יש לנהוג על מנת לעמוד בתנאי ניהול עסק. בנוסף לדרישות הכלליות מכל עסק, נתמקד בחוקים, הדרישות וההגנות המיוחדים לצלמים ויוצרים אחרים כדוגמת חוק זכויות יוצרים. בהמשך, נלמד להכיר את סוגי הגרדת העסקים הקיימים חברה בע"מ עוסק מורשה וכו' ונשווה בין היתרונות והחסרונות של כל סוג על פני האחרים. נדון באחריות שלנו כיוצרים ובעלי עסק כלפי הלקוחות שלנו ובהתגוננות מול תקלות כדוגמת תכנון הפעילות, גיבוי וביטוח.

 • מפגש 2 – הגדרת העסק ובידולו מהמתחרים

  נתחיל את השיעור בהבנת החשיבות של הגדרת יעוד וחזון העסק, ננתח דוגמאות לתחומי עיסוק שונים תוך הגדרה והבנה של משימת העל של הארגון, זכות הקיום העסקי של הארגון, מהות הארגון המבדילה אותו מארגונים אחרים במונחי: לקוחות, צרכי לקוחות, תחומי עיסוק, מוצרים, שירותים וערכים. בהמשך נלמד להגדיר את המטרות לטווחי הזמן השונים. בשונה מחזון מטרות הם יעדים אופרטיביים הניתנים למדידה ולמעקב אך קשורים לחזון העסק ומכוונים להגשים אותו. נפתח כלים ומתודולוגיה לשיפור תהליכי עבודה ושמירת ידע. כחלק משיפור מתמיד בעסק נלמד איך לנתח ולהפיק לקחים מפעילות שוטפת בעסק. נבין את החשיבות של שלב זה על ייעול העבודה והקטנת הבזבוז וההוצאות אשר יאפשר לעסק להרוויח יותר

 • מפגש 3 – תמחור עבודת צילום

  במפגש זה נכיר את הערך הכלכלי של העבודות שלנו נדון בערך זה מנקודת המבט של הלקוחות הפוטנציאלים נלמד להכיר את סוגי ההוצאה וההשקעה השונים וחלוקתם להוצאות ישירות / עקיפות והוצאות קבועות / משתנה נכיר את היתרונות והחסרונות של כל סוג הוצאה ונדון באפשרויות והתנאים הנדרשים לשנות הוצאה מסיווג אחד למשנהו. נכיר את השיטות השונות לחישוב העלות האמיתית של ביצוע העבודה ונפתח נוסחה לתמחור ראלי של העבודה. נכין הצעות מחיר כלכליות ותחרותיות במגוון תחומים. נתנסה בתחום של משא ומתן ההכנות הנדרשות לפני המו"מ ובמשך המו"מ עצמו.

 • מפגש 4 – שיווק

  נפתח את המפגש בהגדרות ומושגים מעולם השיווק ונתמקד בהמשך בכלי השיווק השונים, פילוח השוק, איתור לקוחות פוטנציאלי, פרסום, יחסי ציבור, שיתופי פעולה, שמירת קשר עם לקוחות קיימים וגיוס לקוחות חדשים ונבנה מסגרת לתוכנית שיווקית כוללת לעסק בתחום הצילום

 • מפגש 5 – תרגיל מסכם

  במפגש זה נתרגל את כל אשר למדנו. נתחלק לקבוצות קטנות ונקים "עסק" על הניר נציג לכיתה את כל השלבים ובעזרת המשוב מהכיתה והמנחה נצא עם תוכנית עסקית לעסק הנבחר ועם הידע הנדרש להתאימו לכל עסק בתחום זה

אין צורך בשום ציוד מלבד מצלמה ועדשה. אנחנו נספק את כל ציוד התאורה הנדרש למהלך הקורס. בנוסף, הסטודנטים שלנו יהנו מערכות ציוד תאורה מעשית במחירים מוזלים למשתתפים בקורס.

 • השיעורים התיאורטיים מתקיימים במתחם הבורסה ברמת גן, סמוך לרכבת מרכז ועם חניה חינם. השיעור מועבר בכיתת היי-טק בשילוב מצגות ודוגמאות באמצעות מקרן.
 • משך כל שיעור הינו 3 שעות, השיעורים מתקיימים בשעות הערב 18:30-21:30.
 • הקורס הינו קורס צילום למתקדמים ב-"גליץ בית הספר לצילום". בתור כזה, יש לוודא כי קיים ברשות הנרשמים ידע קודם מספק לרמת הקורס. במהלך הקורס המתקדם לא יועבר חומר בסיסי בנוגע לתפעול המצלמה, יסודות הצילום וכיו"ב, אלא נתמקד אך ורק בחומר המתקדם. אם אינכם בטוחים כי קיים ברשותכם הידע הנדרש, פנו במייל על מנת לוודא זאת.
 • עקב הצורך בקבוצה קטנה מאוד, מספר המקומות מוגבל מאוד. הזדרזו להרשם!
 • בסיום הקורס תוענק למשתתפים תעודה מטעם "גליץ בית הספר לצילום" ובחתימת המדריך המקצועי
 • להרשמה, יש לפנות במיילinfo@galitz.co.il  ולציין שם, טלפון נייד ואיזה ידע קודם בצילום קיים ברשותכם.

עלות הקורס היא 1,550 ש"ח. ניתן לחלק לתשלומים ללא ריבית.

גידול פוטנציאל העסק באמצעות מיתוג, שיווק וניהול נכון ומימוש פוטנציאל העסק באמצעות עבודה נכונה בשטח. קורס זה יעניק לך את כל הכלים הנדרשים להגשמת החלום והגדלת הכנסות.

מדריך הקורס –  אילן רוזן, יועץ ארגוני ומהנדס תעשיה וניהול בהשכלתו, מומחה בתחום עסקים בצילום.

הסניף הראשי במתחם הבורסה ברמת-גן, רחוב היצירה 26, בסמוך לרכבת תל-אביב מרכז, צמוד לנתיבי איילון ועם חניה חינם בערב, מוזמנים לבקר. בנוסף יש לנו שלוחות ברחבי הארץ: ירושלים, חיפה, באר שבע ועוד.

גליץ בית הספר לצילום נחשב כיום לבית הספר המוביל לצילום בארץ. אלפי צלמים מצויינים, בוגרי הקורסים, פעילים כיום בקהילת הצילום הישראלית וצוות של 40 צלמים-מדריכים מהמובילים בישראל עומדים לרשותכם. בית הספר נחשב למקום חדשני עם שיטות לימוד מקוריות ומתקדמות כשעל דגלו חרוטה האיכות ושאיפה למצויינות. בית הספר מפיק את מגזין הצילום קומפוזיציה. כדאי לקרוא מה מייחד אותנו בהמשך העמוד, את דירוג בית הספר, חוות דעת הסטודנטים, ליצור קשר ולהצטרף לקבוצת הפייסבוק.